„Wanda” – nagranie słuchowiska w Radiu Kraków

W grudniu 2021 roku mogłem uczestniczyć w nagraniu słuchowiska „Wanda” w Radiu Kraków. Otrzymałem zadanie stworzenia dokumentacji fotograficznej oraz zrealizowanie reportażu wideo opowiadającego o tym wydarzeniu.

Niezwykły przebieg nagrania i postaci w nim biorące udział pozwoliły na stworzenie krótkiego filmu dokumentalnego, posiadającego własną dramaturgię, przebiegającą według napisanego przeze mnie scenariusza.

Z materiału dokumentacyjnego wyłoniły się para bohaterów – reżyserki Anny Wieczur oraz aktora Juliusza Chrząstowskiego. Ich współpraca stanowi główną część filmu i jego kulminację. Poznajemy również pozostałych uczestników nagrania, obserwujemy wytężoną pracę aktorów przed mikrofonem, m.in. Jerzego Treli, Agnieszki Kościelniak i Radosława Krzyżowskiego.

Film na kanale YouTube Radia Kraków

Słuchowisko „Wanda” jest wspólną produkcją Państwowego Wydawnictwa Muzycznego oraz Radia Kraków. Powstało na podstawie opery Joanny Wnuk-Nazarowej o tym samym tytule. Oto informacje na stronie Radia Kraków:

Informacja na stronie Radia Kraków wraz z filmem oraz galerią zdjęć

Mój film znalazł się również na kanale YouTube Państwowego Wydawnictwa Muzycznego. Poniżej strona Wydawnictwa informująca o zakwalifikowaniu się słuchowiska do Prix Europa – europejskiego festiwalu radiowo-telewizyjnego.

Strona www Państwowego Wydawnictwa Muzycznego